שיפוץ בית עתיק בירושלים

שיפוץ היסטורי של בית עתיק בירושלים

הזמינו עכשיו קבלן שיפוצים מומלץ בירושלים 

העיר העתיקה בירושלים היא אחת הערים המאוכלסות ברציפות העתיקות בעולם. העיר שימשה ביתם של דתות ותרבויות רבות, והיא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו.

בשנים האחרונות נרשמה בעיר העתיקה נהירה של תושבים חדשים, כאשר רבים בוחרים לשפץ מבנים עתיקים או לבנות מבנים חדשים המתאימים לנוף ההיסטורי.
למידע מורחב על שיפוץ בית עתיק בירושלים ושיפוץ בירושלים נא לבקר ב- shipootz.co.il

דוגמה כזו היא פרויקט שיפוץ בית עתיק בירושלים שהסתיים בשנת 2017. פרויקט זה נערך על ידי קבוצת אדריכלים ומהנדסים ישראלים שביקשו לשמר את אופיו וההיסטוריה של המבנה העתיק הזה תוך עמידה ברמת החיים המודרנית.

האדריכלים החלו את עבודתם בשיקום קטעים מחזית הבית שנפגעו עם הזמן, וכן בהוספת שתי קומות לאירוח דיירים נוספים. הקירות החיצוניים נבנו באבן ממחצבות ליד ירושלים, כאשר בחלק הפנימי נעשה שימוש בשילוב של חומרים מסורתיים כמו קורות עץ ואריחים.

הקדמה: למה ירושלים?

ירושלים היא עיר של ניגודים, שבה ישן וחדש עומדים זה לצד זה. זה מקום שבו העבר והעתיד מתקיימים יחד.

תהליך השיפוץ בירושלים שונה מאוד ממה שהורגלנו לראות במקומות אחרים בעולם. האתגר של אדריכלים ומעצבים הוא לוודא שהם משמרים את מה שכבר יש. הם צריכים להיות מודעים לכך כשהם עובדים על העיצובים שלהם כדי שיוכלו לשמר את המהות של ירושלים בצורתה הנוכחית.

ירושלים הייתה ביתם של תרבויות רבות לאורך ההיסטוריה, וכל אחת מהן הותירה את חותמה על האדריכלות, התרבות, האמנות והמטבח של העיר. זה הופך אותה ליעד אטרקטיבי עבור מי שרוצה לחוות תרבויות מגוונות כולן בתוך עיר אחת.

הבית העתיק בירושלים נבנה במאה ה-19. מדובר בבניין בן שתי קומות עם מרתף ועליית גג. הבית ממוקם על גבעה ליד מרכז ירושלים.

הבית הזה נטוש כבר שנים רבות, אבל הוא עדיין בריא מבחינה מבנית. הבעלים רוצה לשפץ את הבית ולהפוך אותו לבית משפחתו. הוא רוצה לשחזר את הסגנון האדריכלי המקורי של המבנה, שהיה אופייני לבתים בירושלים באותה תקופה.

הבעלים פנה לכמה אדריכלים וקבלנים כדי לקבל הצעות מחיר לשיפוץ הבית הישן הזה, אבל הוא לא יודע מה עליו לעשות קודם: האם עליו להתמקד בשיקום המרתף או להתמקד בשיקום עליית הגג?

תהליך שיקום וחידוש המבנה העתיק

תהליך זה של שיפוץ בית בירושלים חשוב מאוד. לא רק בגלל שהיא מייצרת מקומות עבודה, אלא גם בגלל שהיא משמרת את המורשת ההיסטורית והאדריכלית של ירושלים. תהליך השיפוץ אינו פשוט כפי שהוא נראה, כי יש לשקם ולחדש את המבנה מבלי לשנות את המראה המקורי שלו.

תהליך השיפוץ עשוי להימשך שנים ולעיתים אף עשרות שנים. כל תהליך שיפוץ בית עתיק בירושלים מתחיל בתכנון קפדני הכולל ניתוח מפורט של התנאים הנוכחיים של המבנה, המחקר על אופן בנייתו בעבר וכיצד נבנו מבנים נוספים באותה תקופה, ולבסוף. תוכנית שיקום שתצא לפועל.

לאחר מכן צוות העיצוב יוצר סקיצות למה שהם היו רוצים שיקרה עם כל חדר או חלל בתוך הבית. לאחר מכן הם יוצרים מודלים תלת מימדיים כדי להציג את הסקיצות הללו בפירוט רב יותר עבור כל בעלי העניין המעורבים בפרויקט זה: אדריכלים, מהנדסים, קבלנים וכו'.

לאחר מכן, שירותי ניהול בנייה

מה מייחד את השיפוץ הזה?

פרויקט שיפוץ זה ייחודי מכיוון שהוא מומן על ידי הבעלים עצמו. בעל הבית, איש עסקים עשיר ומצליח, לקח על עצמו את הפרויקט כאתגר אישי. הבית ממוקם בשכונת טלביה היוקרתית בירושלים.

הבית נבנה בשנת 1924 ועוצב על ידי אדריכל מהאימפריה העות'מאנית. הוא הוזנח במשך עשרות שנים, אך כעת הוא מוחזר ליושנה עם כל האלמנטים המקוריים שבו נשמרו.

הבית הירושלמי הוא אחד הבתים הבודדים בעולם שגדל בו עץ. העץ הוא חלק חי בבית והוא מספק צל לתושבים בקיץ, וחמימות בחורף.

בית זה ייחודי מכיוון שהוא שופץ כדי להיות ידידותי לסביבה עם פאנלים סולאריים, גג ירוק ומערכת מיחזור מים. יש לו גם תוכנית קומה פתוחה עם רמות שונות, המעניקה לתושבים שפע של מקום לנוע בחופשיות.

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

מה עושים כשאין ועד בית

נתחיל עם השורה התחתונה – ועד בית לבניין הוא הכרח. ועד הבית יכול להשפיע על איכות החיים בבית המשותף, כמו