מחסנים להשכרה

עלייה בביקוש לשטחי אחסון הובילה לפריחה בשוק השכרת המחסנים, ומספקת לעסקים אפשרויות שונות לענות על צרכיהם. מאמר זה בוחן את הגורמים המניעים מגמה זו ואת היתרונות של שכירת מחסן.

שוק מתרחב: מה מניע את הביקוש להשכרת מחסנים?

הביקוש להשכרת מחסנים גדל בהתמדה בשנים האחרונות וצפוי להמשיך לעשות זאת. ישנם מספר גורמים המניעים את המגמה הזו, כולל צמיחת המסחר האלקטרוני ועליית אפשרויות המשלוח באותו יום וביום הבא. ככל שיותר ויותר צרכנים פונים לקניות מקוונות, עסקים מוצאים צורך להחזיק במחסנים גדולים וממוקמים אסטרטגית כדי לאחסן ולהפיץ את המוצרים שלהם.

גורם נוסף שמניע את הביקוש להשכרת מחסנים הוא המגמה לכיוון שרשראות אספקה רזות יותר. חברות רבות בוחרות לשמור פחות מלאי בהישג יד ובמקום זאת מסתמכות על אספקה בדיוק בזמן כדי לשמור על פעילותן בצורה חלקה. זה דורש רשת של מחסנים הממוקמים אסטרטגית לאורך שרשרת האספקה כדי להבטיח שניתן לספק מוצרים במהירות וביעילות ליעדם הסופי.

עלייתה של כלכלת השיתוף תורמת גם לצמיחת שוק השכרת המחסנים. חברות כמו Airbnb ו-WeWork הראו שיש ביקוש לחללים משותפים, ומגמה זו מתרחבת כעת לתעשיית המחסנים. חברות רבות בוחרות כעת לחלוק שטחי מחסן עם עסקים אחרים, מה שמאפשר להם להפחית עלויות ולהגדיל את הגמישות שלהם.

בנוסף לגורמים אלו, צמיחת הסחר הבינלאומי תרמה גם לביקוש להשכרת מחסנים. עם יותר סחורות שנשלחות ברחבי העולם מאי פעם, עסקים צריכים מחסנים כדי לאחסן את המוצרים שלהם בזמן שהם עוברים בשרשרת האספקה. זה הוביל לגידול במספר המחסנים הממוקמים ליד נמלים ומוקדי תחבורה מרכזיים אחרים.

למידע מורחב אודות מחסנים להשכרה כדאי לבדוק ב- easy-box.co.il

הגודל קובע: כיצד עסקים בוחרים את חלל המחסן המתאים?

כשמדובר בבחירת שטח המחסן הנכון, הגודל הוא אחד הגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון. עסקים צריכים להבטיח שיש להם מספיק מקום לאחסן את המלאי שלהם מבלי לבזבז כסף על עודף מדה רבועים. הנה כמה מהגורמים המרכזיים שעסקים לוקחים בחשבון בבחירת גודל המחסן הנכון:

 • 1. צורכי מלאי נוכחיים ועתידיים:
  השלב הראשון בבחירת גודל המחסן הנכון הוא להעריך את צרכי המלאי הנוכחיים והעתידיים. עסקים צריכים לקחת בחשבון גורמים כמו גודל ומשקל המוצרים שלהם, כמו גם תנודות עונתיות בביקוש. הם גם צריכים לקחת בחשבון כל תוכניות צמיחה עתידיות, שכן בחירה במחסן קטן מדי עלולה להגביל את יכולתם להתרחב.
 • 2. ציוד אחסון וטיפול:
  גורם נוסף שיש לקחת בחשבון הוא סוג ציוד האחסון והטיפול שישמש במחסן. לדוגמה, עסקים המשתמשים במלגזות גדולות יזדקקו למעברים רחבים יותר ותקרות גבוהות יותר מאלה המשתמשים בציוד קטן יותר. הם גם צריכים לשקול את סוג המדפים והמדפים שישמשו לאחסון המלאי שלהם.
 • 3. מיקום ונגישות:
  גם המיקום והנגישות של המחסן הם שיקול חשוב. עסקים צריכים לוודא שהמחסן ממוקם במיקום נוח, עם גישה נוחה לכבישים מהירים ראשיים ולמוקדי תחבורה. הם גם צריכים לקחת בחשבון גורמים כמו רציפי טעינה, חניה ואבטחה.

מיקום, מיקום, מיקום: מדוע זה חיוני להצלחת המחסן?

כשזה מגיע למחסנים, המיקום הוא הכל. בחירה במיקום הנכון יכולה להפוך או לשבור את הצלחת פעולת המחסן, מכיוון שהיא יכולה להשפיע על כל דבר, מעלויות הובלה ועד לשביעות רצון הלקוחות. הנה כמה מהסיבות העיקריות לכך שהמיקום חיוני להצלחת המחסן:

 • 1. קרבה ללקוחות:
  אחד הגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בבחירת מיקום המחסן הוא קרבתו ללקוחות. מחסנים הממוקמים קרוב ללקוחותיהם יכולים להציע זמני אספקה מהירים יותר ועלויות הובלה נמוכות יותר, מה שיכול לעזור לעסקים להישאר תחרותיים בשוק המהיר של היום.
 • 2. עלויות הובלה:
  שיקול חשוב נוסף הוא עלויות הובלה. עסקים צריכים לבחור מיקום המציע גישה נוחה לכבישים מהירים ומרכזי תחבורה, שכן זה יכול לעזור להפחית את עלויות המשלוח ולייעל את הפעולות הלוגיסטיות. הם גם צריכים לקחת בחשבון גורמים כמו מחירי דלק, אגרה והוצאות אחרות הקשורות להובלת סחורות.
 • 3. זמינות כוח אדם:
  זמינות כוח אדם מיומן היא גורם חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון בעת בחירת מיקום המחסן. עסקים צריכים להבטיח שהם יכולים למצוא ולמשוך את הכישרונות המתאימים להפעלת המחסן שלהם, מכיוון שזה יכול להשפיע על כל דבר, החל מפרודוקטיביות ועד מורל העובדים.
 • 4. תקנות מקומיות:
  לבסוף, עסקים צריכים לשקול תקנות מקומיות בבחירת מיקום המחסן. לכל מדינה ועירייה יש מערכת חוקים ותקנות משלה לגבי כל דבר, החל מתכנון ייעוד ועד ציות לאיכות הסביבה, ועסקים צריכים לוודא שהם עומדים בתקנות אלה כדי להימנע מקנסות ועונשים.

גמישות וחסכוניות: מהם היתרונות של השכרת מחסן?

השכרת שטח מחסן יכולה להיות מהלך חכם לעסקים שזקוקים לאחסון או שטח עבודה נוסף, אך אינם רוצים להתחייב להשקעה לטווח ארוך בנכס. הנה כמה מהיתרונות המרכזיים של השכרת מחסן:

 • 1. גמישות:
  אחד היתרונות הגדולים של השכרת מחסן הוא הגמישות שהוא מציע. עסקים יכולים לבחור את גודל וסוג החלל המתאימים ביותר לצרכיהם, והם יכולים להתאים את הסכם השכירות שלהם בהתאם לצרכיהם משתנים עם הזמן. זה מאפשר לעסקים להגדיל או להקטין לפי הצורך, מבלי לדאוג לעלויות וללוגיסטיקה של מעבר למקום חדש.
 • 2. עלות-תועלת:
  השכרת מחסן היא לרוב אפשרות משתלמת יותר מרכישת נכס על הסף. עסקים לא צריכים לדאוג לגבי העלויות המוקדמות הקשורות לרכישת נכס, כגון מקדמה או עלויות סגירה. הם גם לא צריכים לדאוג לגבי עלויות תחזוקה ותיקון שוטפות, מכיוון שאלו בדרך כלל באחריותו של בעל הבית.
 • 3. גישה למתקנים:
  נכסים רבים להשכרה במחסנים מציעים מגוון שירותים שעסקים יכולים לנצל, כגון רציפי העמסה, מלגזות וציוד אחר. זה יכול לעזור לעסקים לפעול בצורה יעילה ואפקטיבית יותר, מבלי להשקיע בעצמם בציוד יקר.
 • 4. מיקום:
  לבסוף, השכרת מחסן יכולה להציע לעסקים גישה למיקומים מעולים שאולי לא יוכלו להרשות לעצמם אם הם היו רוכשים נכס על הסף. זה יכול להועיל במיוחד לעסקים שצריכים להתמקם באזור מסוים מסיבות לוגיסטיות, כמו קרבה ללקוחות או מוקדי תחבורה.

לסיכום, שוק השכרת המחסנים מציע לעסקים פתרון גמיש וחסכוני לתת מענה לצרכי האחסון והלוגיסטיקה שלהם. ככל שהביקוש ממשיך לגדול, התעשייה צפויה להתפתח ולספק עוד יותר אפשרויות לעסקים לבחירה.

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים