החשיבות של איתור נזילות מים בשלב מוקדם

 אורח החיים המודרני מאפשר לנו חיי נוחות יחסיים, לעומת לפני 100 שנה ואפילו פחות. אמנם אנחנו כבר די אדישים ורגילים לזה, אבל העובדה שלכולנו יש ברזים בבית שמוציאים מים במינימום מאמץ מבחינתנו – זה לא מובן מאליו. 

גם העובדה שכל הבתים שלנו מחוברים למערכת ביוב, ואין לנו ריחות של צחנה במקרה הטוב, או מגיפות שונות במקרה הרע, מדהימה גם היא. 

 

העניין הוא, שישנם מקרים שבהם התשתיות שלנו סובלות מתקלות שונות, ואז הנוחות שהתרגלנו אליה פתאום נפגעת. 

 

במאמר הזה אנחנו הולכים להתייחס לסכנות הטמונות בעת נזילת מים בצנרת הביתית, ובחשיבות של איתור נזילות מים בהקדם האפשרי. 

הסכנות הטמונות בנזילת מים

כאשר יש תקלה בצנרת הביתית, כגון פיצוץ של צינור או אפילו חור קטן, המשמעות היא שככל הנראה יש נזילת מים בתוך קירות הבית או מתחת לרצפה – היכן שהתשתית הזאת עוברת. 

 

בין אם מדובר בנזילה משמעותית ובין אם מדובר בטפטוף קל, הרי שהנזילות האלה הן מקור לצרות וכדאי לטפל בהן בהקדם האפשרי, משתי סיבות עיקריות:

סכנה בריאותית

רטיבות ולחות בקירות הבית מהווים מצע נוח להתפתחות של פטריות ושל עובש. שיטת ההתרבות של שני אלה נעשית על ידי פיזור נבגים – גופים קטנטנים שנישאים באוויר, ומקווים להגיע למקום לח על מנת להתפתח ולהתרבות. 

 

ברוב המקרים, הנבגים האלה אינם מהווים סכנה משמעותית לבריאות שלנו. אבל כאשר מדובר על אנשים עם בעיות נשימה, קשישים או פעוטות – הרי שהם נמצאים בסכנת פגיעה במערכת הנשימה שלהם. כמובן שגם הכמות והתדירות של פיזור הנבגים האלה עשויה להשפיע על המצב הבריאותי שלנו.

סכנה לתשתיות הבית

הבתים שלנו בנויים מסוגים שונים של חומרי בניין. בדרך כלל, הבניין נעטף בחומר עמיד במים כדי למנוע מצב שבו גשמים פוגעים בו. העניין הוא שבתוך קירות הבית, חומרי הבניין בדרך כלל אינם עמידים במים, ונזילה יכולה לפגוע בהם ואפילו לגרום לנזק משמעותי.

 

נזילת מים בקירות יכולה להפיל טיח וצבע, למשל. במידה והנזילה מגיעה לשלד הבית, שמורכב מבטון ומוטות ברזל – הפגיעה יכולה להיות משמעותית מאוד. הברזל עלול לצבור חלודה, להתנפח ולפגוע בשלמות הבטון.

 

במקרה כזה, יש צורך בעבודות תיקונים משמעותיות על מנת לשמור על יציבות הבית.

החשיבות של איתור נזילות מים במהירות

הסכנות והאיומים שנגרמים בשל נזילת מים מחייבת טיפול בנזילות כאלה בהקדם האפשרי. כדי שניתן יהיה לעשות זאת בצורה טובה, יש צורך לפני כן לאתר את מקור הנזילה. 

 

למזלנו, עם השנים התפתח תחום איתור הנזילות בצורה משמעותית. אם בעבר היה צורך בשבירה של הרבה נקודות בקיר על מנת לאתר את מקור הנזילה, כיום למאתרים מקצועיים יש ציוד מיוחד שנקרא מצלמה תרמית, שמאפשרת לראת תנועת מים בתוך הקירות בלי לשבור אותם.

 

לכן, לפני שאתם מזמינים אינסטלטור לאיתור נזילות, ודאו איתו שיש לו את הציוד המתאים לעשות זאת.

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

מה עושים כשאין ועד בית

נתחיל עם השורה התחתונה – ועד בית לבניין הוא הכרח. ועד הבית יכול להשפיע על איכות החיים בבית המשותף, כמו